Czas na Derby Mysłowic

Czas na Derby Mysłowic!!!

Czy Kocina wygra w sobotę i zostanie Mistrzem Mysłowic?

Już w sobotę zostanie rozegrany mecz na szczycie ligi a zarazem Derby Mysłowic! Lider Unia Kosztowy podejmować będzie mający zaledwie jeden punkt mniej i plasujący się na drugiej pozycji w tabeli zespół Górnika 09 Mysłowice! Co jest rzadkością w spotkaniach takiej rangi będzie to mecz przyjaźni!

Mecze derbowe mają to do siebie, że nie ważne czy gra lider z ostatnim zespołem w tabeli emocji na boisku nie brakuje bo derby rządzą się swoimi prawami. Zazwyczaj na trybunach czy także na boisku dochodzi do spięć i mało kulturalnych sytuacji czy zachowań. Jednak spotkania Kociny z Kosztowską Unią to prawdziwy mecz przyjaźni! Na trybunach zawsze bardzo dużo sympatyków obu zespołów, przychodzą całe rodziny a jest dobra i życzliwa atmosfera. Kluby ze sobą współpracują i zawsze mogą na siebie liczyć. Wielu zawodników Kociny reprezentowało wcześniej barwy Unii Kosztowy i na odwrót. Jeżeli jest tylko możliwość wówczas zawodnicy wybierają się na swoje spotkania.

Na boisku jednak już takiej przyjaźni nie będzie bo każdy gra o zwycięstwo i tytuł mistrza Mysłowic, którym aktualnie jest Unia Kosztowy. Jednak raczej brutalnych fauli czy złośliwości nie ma a możemy zaobserwować sporo postawy ,,fair play".

Co do samego spotkania to spotkają się dwa dobre i mocne zespoły lider z wiceliderem.
O ile wszyscy spodziewali się, że Unia Kosztowy jako główny faworyt do awansu będzie liderem bądź w ścisłej czołówce bo taki jest też plan klubu z Kosztów na ten sezon to Kociny tak wysoko nikt się nie spodziewał...
Po hucznym awansie z A-klasy na nasze wyniki w minionym sezonie rywale patrzyli ,,przez palce", jednak Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" swoją postawą na boisku oraz wynikami pokazała, że nie jest drużyną z przypadku! Górnik 09 Mysłowice wraz z Podlesianką Katowice jako jedyni nie poczuli goryczy porażki w tym sezonie, jakby tego było mało Kocina ma najmniej straconych bramek z całej stawki!

Sobotnie derbowe spotkanie należy do tych z gatunku, które musi wygrać Unia Kosztowy a Kocina może co jest dużym atutem, bo to gospodarze wyjdą pod presją i większym obciążeniem a podopieczni trenera Huberta Wilka mogą wyjść z dużo spokojniejszymi głowami.
Co istotne gdy wygra zespół z centrum, wówczas to ,,zero-dziewiątka" zostanie nowym liderem rozgrywek!
I o ile Unia Kosztowy wyrobiła sobie pozycję i markę jako bardzo mocny zespół, bo przecież kilkukrotnie kończyli sezon w ścisłej czołówce grając o awans do IV ligi o tyle ostatnimi największymi sukcesami piłkarskim z Mysłowic może pochwalić się Górnik 09, który zdobył Puchar Polski czy Mistrzostwo ligi i awansował do wyższej klasy rozgrywkowej.

Na sobotę synoptycy z IMGIW zapowiadają temperaturę około 16 stopni oraz słońce, które chwilami może schować się za chmurami. A więc nie tylko spotkanie zapowiada się bardzo dobrze, ale także powinna być dobra pogoda. Tym bardziej zachęcamy wszystkich kibiców do przybycia na stadion w Kosztowach.

Ostatnie Derby Mysłowic zostały rozegrane 2 kwietnia 2016 roku, wówczas to po bardzo zaciętym pojedynku górą byli piłkarze Unii, którzy na własnym stadionie wygrali 2:1 a mecz z trybun oglądało ponad 500 osób!
Liczymy tym razem na jeszcze większą frekwencję!

DERBY MYSŁOWIC!!!

Unia Kosztowy vs. Górnik 09