Wesoła 2006/07. MKS Mysłowice - Ruch Chorzów 1:0

MKS Mysłowice - Ruch Chorzów 1:0

Spotkaliśmy się z drużyną aspirującą do awansu, czekał więc nas kolejny ważny sprawdzian, który udało nam się zdać.
Wiadomą rzeczą było, że gry prowadzić nie będziemy, był to mecz, w którym założyliśmy sobie nowe dla nas zadania taktyczne, cofiąc się na własną połowę po każdej zakończonej naszej akcji.
Chłopaki bardzo dobrze zrealizowali zadania taktyczne, dodatkowo graliśmy dobrze z kontrataku.
Piłkarze Ruchu nie stworzyli pod naszą bramką większego zagrożenia, były strzały, mieli przewagę, ale nie potrafili udokumentgować jej grożnymi strzałami, sytuacjami i co najważniejsze bramkami.
Bramkę strzeliliśmy po rzucie wolny, bardzo dobrze dośrodkowaną piłką przez Alana i idealnym uderzeniu głową Wojtka - naprawdę bardzo dobrze rozegrany rzut wolny.

Szymon Baron - 7
Nie miał Szymon wiele pracy, ale był pewnym punktem zespołu. Z sytuacji stworzonych przez Ruch wychodził obronną ręką.

Eryk Wróbel - 7
Dobry mecz, Eryk nie dał pograć swojemu napastkikowi, w niektórych sytuacjach nieco spóźniony w kryciu, ale z tych błędów nie wyniknęły żadne groźne sytuacje.

Wiktor Kałuziński - 8
Coraz lepiej radzi sobie Wiktor ze swoimi zadaniami defensywnymi i kierowaniem obroną, choć cały czas komunikatów nie jest za mało, szczególnie w ustawianiu zawodników do krycia.

Krzysiek Tondera - 7
Krzysiek grał w pierwszej połowie i był to w jego wykonaniu dobry mecz w grze defensywnej - kilka dobrych przerwań akcji, choć za późno ustawiał się do krycia. Spowodowane było to naszą taktyką, bo Krzysiek musiał czekać na swojego zawodnika będąc sam. Trochę w tych sytuacjach się gubił, nie wiedział jak i gdzie się ustawić. Był to jednak pierwszy mecz od dawna który graliśmy tak ustawieni, więc małe usprawiedliwienie jest dla takiego stanu rzeczy.

Dawid Łazuka - 7
Dawid był tam gdzie być powinien, czyścił przedpole, ale wymagam więcej, więcej, więcej zaangażowania w grę, szczególnie w piłki przelatujące w zasięgu gry Dawida.

Tymek Baron - 7
Pierwsza połowa lepsza od drugiej. co już zaczyna być standardem. Tymek musi się jeszcze nauczyć rozkładać siły na cały mecz. Coraz lepiej idzie już gra podaniami. Po sporem poprawie z przyjęciem piłki, coraz lepiej jest z grą z podaniem i wyjściem na pozycję, ale ciągle to kuleje.
Jak zwykle Tymek zrobił sporo zamieszania na swojej stronie, kilka dobrych rajdów skrzydłem i dośrodkowań.

Alan Symber - 8
Coraz lepiej Alan radzi sobie z odpowiedzialnością na grę, co było widać w meczu z Ruchem. Czym swobodniejsza gra, tym lepszy efekt. Trochę bez głowy uderzony jeden rzut wolny - bez pomysłu, co nie powinno mieć miejsca, za to bardzo dobre dośrodkowanie przy strzelonej przez nas bramce.

Łukasz Karolik - 8
To już staje się standardem, że Łukasz walczy na całej długości i szerokości boiska. Kolejny dobry mecz walki, ciut więcej wymagał będę przy rozgrywaniu piłki, odpowiedzialności za ten aspekt gry -> wyjście na pozycję po piłkę, rozegranie jej.

Wojtek Garbiec - 9
Bardzo dużo zamieszania i kłopotów sprawił Wojtek w tym meczu zawodnikom obrony Ruchu, pomimo gry z urazem, wniósł dużo w tym meczu. Walka z dwójką obrońców, kilka dobrych ataków, strzałów i piękna bramka jako podsumowanie meczu - extra.

Piotrek Patałąg - 7
Piotrek wszedł za Krzyśka, ze względu na swoją lepszą motorykę i rozegrał dobry mecz. W jednej sytuacji bardzo dobry wślizg, który uchronił nas od straty bramki przy dużym zamieszaniu podbramkowym.

Szymon Gwiazda - 7
Szymon coraz lepiej radzi sobie w grze na skrzydle, jego gra to już nie tylko podanie do najbliższego partnera, ale wybór zagrać, czy poprowadzić piłkę i o to chodzi.
Do poprawy szybsza decyzyjność jeżeli chodzi o ustawienie się, powrót do krycia, bo zdarza się, że Szymon się "wiesza" lub nie wie co należy do jego zadań defensywnych, jak i gdzie się ustawić.

Patryk Rostek - 5
Patryk nie miał wiele okazji, by się pokazać w tym meczu, ale spowodowane to było przeziębieniem Patryka, mniejszą ilością minut na boisku. Dalej widać braki taktyczne u Patryka, spowodowane rozgrywaniem pierwszego sezonu w rozgrywkach. Za dużo także chaosu, z którego niewiele wynika.
Jeszcze więcej pracy na treningach i w kolejnych rundach będzie coraz lepiej.

Krzysiek Zieliński - 5
Krzysiek zagrał niewiele, więc ciężko mi ocenić jego grę. Po wejściu na boisku dobrze się ustawiał na swojej pozycji, dobrze krył, wracał na swoją pozycję i walczył o piłkę.

Trener Adrian