Kocina 2009/10 - derbowy pojedynek w lidze

Jak to w rozgrywkach ligowych bywa, przychodzi i czas na pojedynek derbowy: Unia Kosztowy – MKS Mysłowice. I jak to w prawdziwej piłce, pojedynek taki to naprawdę świetne widowisko, inne emocje, dramaturgia przeplatana z euforią i przede wszystkim rywalizacja do ostatniej minuty. Młodzi piłkarze obu drużyn pokazali dzisiaj charakter a także zostawili sporo zdrowia na murawie. MKS po utracie dwóch goli był w stanie odrobić straty a nawet wyjść na prowadzenie. Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy którzy w ostatnich minutach strzelili dwa gole i ostatecznie wygrali 4:3.Pojedynek był bardzo wyrównany a naszym tym razem brakowało naprawdę niewiele żeby nie przegrać. Chłopcy stwarzając groźne sytuacje obili poprzeczkę, słupek oraz niestety nie wykorzystali rzutu karnego. Mimo iż wynik znowu na papierze nie wygląda dobrze to gra chłopców może cieszyć. Wyprowadzenie piłki wyglądało o wiele lepiej niż w poprzednich meczach no i w przodzie to co najważniejsze- próby strzałów. Cieszy fakt że nasi próbują rozgrywać a nie wykopują piłkę daleko przed siebie. Odpowiednia motywacja na następny mecz i pracujemy dalej.