Wesoła 2006/07 - SMS Ruda Śląska - MKS Mysłowice 0:2

Wesoła 2006/07 - SMS Ruda Śląska - MKS Mysłowice 0:2

SMS Ruda Śląska - MKS Mysłowice 0:2

Kolejny nasz mecz, rozpoczęliśmy w podobnym zestawieniu jak poprzednie, do pierwszego składu wskoczyli Krzysiek Tondera i Dawid Łazuka, w zamian za spóźnionego Piotrka i chorego Mikiego.
Pierwsze minuty wskazywały na wyrównane spotkanie, gra toczyła się w środkowej strefie boiska, akcje podbramkowe stwarzali nasi przeciwnicy, swoje okazje mieliśmy także my. Bardzo dobrze mecz rozpoczęli nasi skrzydłowi, tak z jednej strony Tymek, jak i z drugiej Alan.
To właśnie po rajdzie lewą stroną Alana, minięciu 2 rywali, uderzeniu na bramkę, którą wybronił bramkarz, udało nam się zdobyć pierwszą bramkę. Do piłki odbitej od bramkarza dopadł Tymek i skierował ją do bramki. Po zdobyciu bramki poszliśmy za ciosem, dalej dobrze grając. Kilka minut później zdobywamy kolejną bramkę. Mocne wybicie z "piątki" Wiktora, błąd obrońców, walka o piłkę Wojtka, przepchnięcie rywala i nasz napastnik ruszył od połowy boiska z piłką na bramkę przeciwnika.
Po bardzo dobrym uderzeniu na bramkę prowadziliśmy 2:0. W pierwszej połowie udało nam się kontrolować mecz, nie popełniliśmy większych błędów, wypracowaliśmy sobie przewagę bramkową.
Druga połowa nie była już dla nas tak dobra jak pierwsza - co jest niestety naszą bolączką i trzeba to poprawić. W drugiej zaczęliśmy popełniać błędy w ustawieniu, kryciu, głupio traciliśmy piłki.
Sporo nerwów kosztowała nas końcówka meczu. Na szczęście nie straciliśmy w kolejnym meczu bramki i z Rudy Śląskiej wracamy z 3 punktami więcej - co cieszy, bo to nas 3 mecz z rzędu który kończymy zwycięsko i oby ta passa trwała do końca sezonu, na co bardzo liczę ;)

Błażej Bogusz - 6
Kilka dobrych interwencji, bez większych błędów, poza złym ustawieniu przy stałym fragmencie gry. Kolejny mecz na 0 z tyłu.

Wiktor Kałuziński - 8
Kolejny bardzo dobry mecz. Bezbłędny w defensywie, dobrze kierowana obrona, choć złe ustawienie obrońców przy kryciu nie jest przez Wiktora korygowane - co musi mieć miejsce. Do tego jedna bardzo dobra akcja ofensywna, choć nie zakończona strzałem, a szkoda. I asysta przy drugiej bramce, robi dobre wrażenie z gry. Tak trzymać.

Eryk Wróbel - 6
Dobry mecz jeżeli chodzi o zadania destrukcyjne, gorzej w chęci wzięcia udziału w rozegraniu piłki, pokazaniu się na pozycję. Zbyt statycznie! Do tego błędy przy ustawianiu krycia - szybsza reakcja i zamiana z Dawidem i będzie OK.

Krzysiek Tondera - 5
Podobnie jak z Erykiem, dobrze jeżeli chodzi o destrukcję, podobny brak zaangażowaniu w rozegraniu piłki. Do tego dochodzi OSPAŁOŚĆ i proste błędy przy podejmowaniu decyzji. Proszę o więcej "życia" na meczu.

Dawid Łazuka - 7
Dobry mecz, zabezpieczony środek pola jak przystało na defensywnego pomocnika. Przydałoby się więcej zaangażowania w grę ofensywną, szczególnie rozegranie piłki, wyście na pozycję kiedy wyprowadzamy piłkę od tyłu. Widzę postęp w grze, myśleniu na boisku, szczególnie trzymaniu nerwów na wodzy i nie popełnianiu głupich błędów.

Tymek Baron - 9
Kolejny mecz - kolejna bramka, forma rośnie. Dużo lepsza pierwsza połowa, w drugiej zabrakło siły lub podpowiedzi "z ławki". Jeden z dwóch najbardziej walecznych po naszej stronie w tym meczu, za co brawa.
Dobrych kilka akcji skrzydłem zakończonych dośrodkowaniem lub strzałem. Nieco poprawy wymaga ustawienie do gry defensywnej - kryjemy zawodnika bliższego naszej bramki - do przodu zawsze zdążymy...

Alan Symber - 8
Pierwsza połowa na wysokim poziomie, kilka dobrych akcji skrzydłem, szczególnie akcja po której strzeliliśmy pierwszego gola, rozpoczęta od przejęcia piłki, ruszenia po skrzydle, minięciu 2 rywali, uderzeniu na bramkę - tak ma grać skrzydłowy.
Trochę gorzej, kiedy Alan poszedł do środka pola, bo ściągało go na skrzydło. Tak więc zmiana pozycji wymaga zmian taktycznych i dostosowania się, przestawienia na nową pozycję...

Łukasz Karolik - 9
Najbardziej waleczny zawodnik meczu, był wszędzie gdzie powinien, walczył na swojej pozycji i wspomagał kolegów z drużyny. Najbardziej także "sponiewierany" przez przeciwnika, ale to z powodu bardzo dobrej gry i bezraności przeciwników.
Ciut więcej gry piłką, a kiwki nie w przeciwnika, a obok i będzie SUPER.

Wojtek Garbiec - 8
Lepszy mecz od poprzedniego, po którym byłem trochę zawiedziony. Teraz było już dobrze. Walka o piłkę w grze obronnej, przytrzymanie piłki z przodu, dobre wyjście z piłką i na pewno lepiej niż w ostatnim meczu jeżeli chodzi o grę 1 na 1, co było najbardziej widoczne przy bramce na 2:0 - dobre ustawienie, walka bark w bark z obrońcą i wykończenie akcji - wszystko na PIĄTKĘ z plusem.

Szymon Baron - 7
Kilka dobrych interwencji, szczególnie pewne chwyty piłki po uderzeniach przeciwnika. Bardzo dobra obrona przy sytuacji 1 na 1, która uchroniła nas od straty gola! Pewny punkt drużyny w II połowie! No i kolejny mecz na 0 z tyłu.

Piotrek Patałąg - 4
Najsłabszy mecz w tym sezonie. Błędy przy kryciu, odwracanie się plecami w sytuacjach walki o piłkę z napastnikiem, brak zaangażowania przy rozegraniu piłki. Mecz o którym należy szybko zapomnieć, ale wnioski wyciągnąć i zapamiętać.

Szymon Gwiazda - 6
Lepiej w grze obronnej, niż w grze do przodu. Ale i tak postęp jeżeli chodzi o podłączanie się do akcji ofensywnych, kilka udanych prób, oby tak dalej. Jeżeli chodzi o krycie, to zawsze od naszej bramki i zawodnika, bliższego naszej bramki.

Patryk Rostek - 6
Widać brak doświadczenia w meczach, błędy w ustawieniu przy grze obronnej nadrabiane walecznością i zaangażowaniem - to na plus. Napastnik powinien grać przy ostatnim obrońcy! Zapamiętać i wdrażać na meczach!

Za tydzień przyjeżdża do nas lider... Liczę na Waszą dobrą grę, zaangażowanie i pewność odniesienie zwycięstwa także w tym meczu!!!

Trener Adrian

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości