Wesoła 2006/07 - MKS Mysłowice - AKS Chorzów 2:0

Wesoła 2006/07 - MKS Mysłowice - AKS Chorzów 2:0

MKS Mysłowice - AKS Wyzwolenie Chorzów 2:0

To był mecz, który miał nam pokazać, czy nasza gra jest coraz lepsza, czy idziemy do przodu, czy może stoimy w miejscu, a co gorsza - czy się nie cofniemy...
W poprzedniej rundzie zremisowaliśmy 1:1, ale drużyna AKSu była od nas wyżej w tabeli, dlatego zwycięstwo pozwoliłoby nam zbliżyć się do tej drużyny.
Zagraliśmy ustawieni podobnie jak w poprzednim meczu i znowu zagraliśmy dobry mecz. Jestem zadowolony z wszystkich chłopaków, choć ciągle zdarzają nam się błędy, które musimy wyeliminować.
Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2:0 po dwóch bramkach Tymka, pierwszej po samodzielnej akcji i strzale, na który mało kto by się zdecydował w tak trudnej sytuacji, drugiej po wykończeniu akcji Alana i dobitce po odbiciu piłki od bramkarza.

Oceny:
Błażej Bogusz - 7.
Błażej zagrał w pierwsze połowie i miał 3 dobre interwencje. W jednej sytuacji zachował się dość pasywnie, zamiast pewnie wyjść do lecącej piłki długo zwlekał z decyzją o tym czy czekać, czy ruszyć do piłki.

Wiktor Kałuziński - 8
Bardzo dobry mecz Wiktora, bez błędów w defensywie, dobrze kierowana drużyna, choć dalej wymagam więcej komunikatów głosowych, więcej ustawiania innych, więcej podpowiedzi. Kilka wyjść z piłką do przodu - pozytyw, niestety negatyw za zbyt długie prowadzenie piłki, za późne podanie piłki do kolegi.

Eryk Wróbel - 8
Dobra gra w defensywie, nie dał pograć swojemu napastnikowi, Eryk próbuje włączać się w grę ofensywną - to na plus, na minus, że póki co, niewiele z tego wynika. Ale jak mówiłem, zapraszam do ofensywnych oskrzydlających wejść, powrotów na swoją pozycję, a z czasem na pewno będzie to procentowało.

Piotrek Patałąg - 7
Dobra gra w defensywie, podobnie jak Eryk niewiele dał pograć swojemu napastnikowi, jednak Piotrek musi poprawić ustawienie na boisku, podejście do swojego zawodnika i dalej brak zaangażowania w grę ofensywną, do czego będę ciągle namawiał.

Miki Zbiciak - 6
Swoje zadania defensywne wykonywał w 70%, reszta to ustawianie się przed ofensywnym pomocnikiem, zamiast za nim... Dobry odbiór, natomiast kiepskie rozegranie piłki, częste straty za zasadzie podania do przeciwnika, zamiast naszego zawodnika.
Co najważniejsze, dobra gra w destrukcji, a resztę poprawimy i będzie super.

Alan Symber - 8
Bardzo dobry mecz Alana, gra ofensywna na 5, dużo udanej gry 1 na 1, stworzenie kilku groźnych sytuacji, brakowało jedynie bramki i... trochę gorzej z grą w defensywie. Poprawić trzeba powrót za swoim zawodnikiem i szybkie ustawienie się do gry w defensywie.

Tymek Baron - 9
2 bramki, bardzo dobra gra skrzydłowego, pociągnięcie po skrzydle, dośrodkowania piłki w pole karne to wszystko na "szóstkę". Więcej spokoju przy przyjęciu piłki, zagrania z kolegą "klepki" i wyjście na pozycję i będzie mega super, bo tego jeszcze brakuje.

Łukasz Karolik - 8
Swoje zadania ofensywnego pomocnika wykonywał bardzo dobrze. Dużo gry z piłką i bez piłki. Trochę za dużo kiwek - przeważnie o jedna kiwka za dużo. Łukasz w tym meczu realizował zadania taktyczne, które otrzymał. Jeden w większych "walczaków" w drużynie.

Wojtek Garbiec - 7
W tym meczu bardzo mała skuteczność w grze 1 na 1, za mało gry defensywnej, która zaczyna się od napastnika, za mała wola walki. Możliwości dużo większe, niżeli pokazał nam mecz z AKSem.
Gra napastnika realizowana, ale na skuteczności poniżej oczekiwań.

Szymon Baron - 6
Szymon nie miał za dużo możliwości pokazania swoich umiejętności, stąd ocena 6, praktycznie bezrobotny w bramce.

Krzysiek Tondera - 5
Niczym specjalnym się nie wyróżnił, do tego kilka błędów w kryciu, za mało "życia" na boisku. Będę wymagał więcej zaangażowania w grę, nie tylko krycia swojego zawodnika i nic poza tym.

Dawid Łazuka - 6
Cała druga połowa na boisku, bez większych błędów, ale też nie było widać żadnego "błysku". Wymagam więcej zaangażowania w grę. Więcej kontaktów z piłką, więcej odbiorów piłki, więcej kreatywności.

Szymon Gwiazda - 5
Możliwości Szymona są większe, niżeli pokazują to mecze. W meczu mało widoczny, praktycznie bez gry ofensywnej. Od skrzydłowego wymagam większej aktywności, gry 1 na 1, dośrodkowań, a tego w meczu z AKSem nie było.

Szymon Warchulski - 5
Podobnie jak u Szymona, za mała aktywność w grze, za mało gry do przodu, bez gry 1 na 1, bez dośrodkowań. Zbyt pasywnie, większość w jednym tempie.

Patryk Rostek - 5
Patryka grę można usprawiedliwiać, gdyż ma on najmniejsze doświadczenie meczowe i to co większość zdobywała 2 lata temu, on zdobywa teraz. A że początki są trudne każdy wie.
Jednak o meczu - do poprawy ustawianie się na boisku, więcej mądrego zaangażowania w grę, a nie bezsensownego biegania. Gra 1 na 1, zagrania z partnerami, wyjście na pozycję, strzały na bramkę i stwarzanie zagrożenia pod bramką przeciwnika - tego wymagam od napastnika.

Podsumowując grę drużynową.
Za mało gry piłką - jedni nadużywają dryblingów zapominając od grze zespołowej
Za dużo gry 1 na 1 - inni natomiast wszystko grają 1 na 1, w ogóle nie korzystając z podania do partnera i wyjścia na pozycję.
Trzeba to wszystko dobrze wypośrodkować i wybierać najlepszy wariant - kiedy trzeba kiwać, kiedy można podać i wyjść na pozycję.
Bardzo mało rozgrywamy piłkę od tyłu, choć na treningach wykonujemy ćwiczenia z rozegrania piłi, na meczu boimy się piłkę przyjść, podać po ziemi do partnera, a po podaniu pokazać się, a nie stać...

Podsumowując sam mecz, udało nam się stworzyć kilka dobrych sytuacji, było kilka fajnych akcji - zespołowych akcji, dużo indywidualnych pojedynków z których często wychodziliśmy zwycięsko - głównie nasz ofensywny kwartet. Brakuje nam ciągle gry w ataku pozycyjnym, w którym my podajemy piłkę między sobą, dochodząc do groźnych sytuacji, a przeciwnik biega za piłką... Ale nad tym popracujemy ;-)

Trener Adrian

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości